buttony wszystkie

specjalistyka
diagnostyka
strefa pacjenta

partnerzy

 • punkt optyczny
 • medicover
 • INTER ubezpieczenia
 • luxmed
 • PZU
 • POLMED
projekty unijne w NZOZ Zdrowie Dęblin

aktualności

RÓŻOWA WSTĄŻKA, CZYLI PAŹDZIERNIKOWA AKCJA NA RZECZ WALKI Z RAKIEM PIERSI

Październik, to miesiąc, który na całym świecie obchodzony jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. W tym roku po raz kolejny nasze Gabinety Lekarskie „Zdrowie" przyłączyły się do akcji Różowej Wstążki, która łączy instytucje, organizacje i działania na rzecz wspólnego celu. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy wziąć udział w kampanii dofinansowanych badań USG piersi przez firmę AVON i przypomnieć naszej lokalnej społeczności, jak istotne jest dbanie o zdrowie.

Oprócz specjalnych rabatów na badania laboratoryjne w kierunku wykrywania chorób nowotworowych i tarczycy promowaliśmy badania cytologiczne wśród kobiet.

Natomiast wraz ze współpracą Miejskiej Biblioteki Publicznej i firmy Avon zorganizowaliśmy spotkanie edukacyjne dla kobiet w każdym wieku. Oto krótka fotorelacja:

Żywienie NUTRAMIL - SZKOLENIE PIELĘGNIAREK

W dniu 26.10.2017 r. Specjalista Medyczny Dywizji Żywności Medycznej firmy Nutramil przeprowadziła wśród naszych pielęgniarek opieki hospicyjnej i długoterminowej szkolenie, dotyczące możliwości żywienia dojelitowego dietami Nutramil.

Dziękujemy bardzo!

Nutramil przeznaczony jest między innymi dla osób borykających się z chorobami przewlekłymi, chorobami onkologicznymi, dla pacjentów przed i po operacjach, po udarach oraz z trudno gojącymi ranami i odleżynami. Celem żywienia medycznego jest zwiększenie lub zapewnienie choremu dodatkowej podaży składników odżywczych, których nie jest on w stanie przyjąć z tradycyjnym pokarmem z powodu choroby. NUTRAMIL to preparat odżywczy, który w małej objętości zawiera dużą dawkę energii i składników odżywczych: białko, tłuszcze, węglowodany oraz komplet witamin i minerałów – dzięki czemu odżywia organizm pacjenta.

Zapraszamy na wykład

Nasze Gabinety wraz ze współpracą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie i AVON, zapraszają na spotkanie związanej z profilaktyką i wykrywaniem chorób nowotworowych wśród kobiet. Wykład poprowadzi pielęgniarka Anetta Okoń, a w między czasie będzie można porozmawiać z doświadczoną położną Jolantą Mańturz. Wstęp wolny!!! Zapraszamy!!!
NA WYKAD hospicjum

Cytologia cienkowarstwowa

cytologia LBC

W dniach 23 - 30 października w naszym gabinecie wykonaj cytologię cienkowarstwową w cenie cytologii tradycyjnej

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Pierwszym badaniem diagnozującym chorobę jest cytologia - wymaz cytologiczny to bardzo efektywny test w wykrywaniu nawet bardzo wczesnych zmian nowotworowych.

Cytologia tradycyjna a cytologia cienkowarstwowa LBC

Cytologia cienkowarstwowa, tak jak cytologia tradycyjna, polega na pobraniu wymazu z tarczy i kanału szyjki macicy za pomocą specjalnej szczoteczki. Różnica między obiema metodami polega na metodzie utrwalenia preparatu. Tradycyjny sposób zakłada nałożenie pobranego materiału na szkiełko cytologiczne i utrwalenie go odpowiednim preparatem. W cytologii cienkowarstwowej szczoteczka z komórkami zostaje zawieszona w specjalnym płynie. Umożliwia to dokładniejsze przebadanie całego pobranego materiału. Badania nad cytologią LBC przeprowadzone w latach 1998-2005 wykazały wzrost wykrywalności zmian dużego stopnia aż o 64,4%.
Cytologię cienkokowarstwową wykonuję się rutynowo w wielu krajach Europy oraz USA. Jest ona rekomendowana również w Polsce przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
Dużą zaletą cytologii cienkowarstwowej jest także możliwość przeprowadzenia dodatkowych testów z tej samej próbki do wykonania dodatkowych testów, służących do wykrycia m.in.: wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), bakterii Chlamydia trachomatis czy wirusów opryszczki (HSV)
Zapraszamy!!!

Badania laboratoryjne

Diagnostyka-chorb-i-predyspozycji-genetycznych-
Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom. Przy okazji Akcji Różowej Wstążki przypominamy, że tylko właściwa, systematyczna kontrola jest gwarancją zmniejszenia ilości zachorowań na raka. Dlatego od 24 do 31 października 2017 w Naszych Gabinetach można wykonać poszczególne badania lekarskie z 70 % Zniżką!!!
 • markery nowotworowe (PSA całkowite, CA 15-3, CA 125, CA 19-9,CA 72-4, AFP, CEA, Algorytm ROMA),
 • pakiet badań funkcji tarczycy (TSH, FT4, FT3, anty-TPO),
 • próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP),
 • lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG)

Badam się więc jestem! Dowiedz się i Ty, że jesteś zdrowa!!!

Drogie Panie!
Październik miesiącem różowej wstążki! Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie dofinansowanych badań USG piersi w naszym gabinecie.
Koszt badania w ramach programu to 20 zł. Każda pacjentka otrzyma prezent od AVON
zapisz się na USG piersi już od 18 września

Markery nowotworowe w promocyjnych cenach

Drodzy Pacjenci,

W związku z powstaniem Fundacji „Hospicjum- Razem możemy więcej", chcąc podkreślić znaczenie badan profilaktycznych we wczesnym wykrywaniu raka zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, Specjalistyczne Gabinety Lekarskie „Zdrowie" przygotowały specjalną ofertę na badania laboratoryjne.

W dniach 9-11 października (od piątku do niedzieli) zapraszamy na badania w promocyjnych cenach:

ROMA - 77 zł (ocena ryzyka obecności raka jajnika)

BRCA1 - 200,00 zł (diagnostyka mutacji w genie BRCA1 metodą PCR, przydatna w ocenie genetycznych predyspozycji dla raka piersi i jajnika)

BRCA2 - 150,00 zł (diagnostyka mutacji w genie BRCA2 metodą PCR, przydatna w ocenie genetycznych predyspozycji do raka piersi i jajnika)

PSA - 13 zł (marker przerostu prostaty w krwi, przydatny w diagnostyce, leczeniu i monitorowanie raka prostaty)

CEA - 16 zł (antygen karcynoembrionalny, przydatny w diagnostyce, prognozowaniu i monitorowaniu leczenia raka)

AFP - 16 zł (marker raka wątroby)

CA125 - 16 zł (marker raka jajnika)

CA15-3 - 16 zł (marker raka piersi, jajnika)

CA19-9 - 16 zł (marker raka trzustki, dróg wątrobowo-żółciowych oraz jelita grubego i odbytnicy)

Gabinet z Różową Wstążką

BADANIE TRZECIEGO MIGDAŁKA U DZIECI - Videofiberoskopia

W Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich ,,Zdrowie” badanie wykonuje specjalista lek. med. Arkadiusz Kasztelan.
Trzeci migdałek to nic nadzwyczajnego. Występuje u niemal wszystkich dzieci i ma za zadanie chronić układ oddechowy przed drobnoustrojami. Im więcej odporności nabywa dziecko, tym mniej potrzebny staje się dodatkowy migdał, dlatego z czasem zanika. Zdarza jednak odwrotna sytuacja – migdałek jest przerośnięty. Jak rozpoznać tę dolegliwość?

Cel badania
Fiberoskopia ma za zadanie ocenić stan trzeciego migdałka u dziecka. Badanie przeprowadzane jest także przy okazji innych schorzeń układu oddechowego w diagnostyce laryngologicznej, np. w celu rozpoznania nowotworu przełyku czy zaburzeniach połykania.

Jak przebiega badanie?
Do badania wykorzystywany jest specjalny przyrząd – fiberoskop. Ma on postać cienkiego przewodu, w którym znajduje się kamera. Daje ona obraz na monitorze, dzięki któremu bez problemu ocenić można wielkość i stan migdałków.
Fiberoskopia umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc w obrębie górnych dróg oddechowych, począwszy od jamy nosa, poprzez nosogardło i gardło środkowe, aż po krtań i gardło dolne. Dzięki badaniu można także ocenić stan ujścia gardłowych trąbek słuchowych.Poza tym badanie jest praktycznie bezbolesne i trwa kilka minut, w związku z tym jest mniej traumatyczne dla dziecka.

Co po badaniu?
Jeżeli migdałek jest prawidłowej wielkości (zmniejsza się z wiekiem), wszystko jest w porządku. Jeśli jednak jest powiększony, lekarz zleci antybiotykoterapię. W przypadku niepowodzenia leczenia farmakologiczngo, skieruje malucha na zabieg wycięcia trzeciego migdałka.
Wszelkie informacje można uzyskać w rejestracji naszej placówki lub telefonicznie.

Dzień Kobiet w naszej przychodni

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Pań specjalną ofertę: ANALIZA SKŁADU CIAŁA w promocyjnej cenie 20 zł, która będzie obowiązywała tylko 7 marca w naszej placówce.

Czytaj więcej...

Nowy specjalista w naszej przychodni

Miło jest nam poinformować Państwa, że w naszych gabinetach przyjmuje wysokiej klasy specjalista gastroenterolog Jacek Baćmaga. Gastroenterolog lub po prostu gastrolog, to specjalista zajmujący się schorzeniami układu pokarmowego, czyli przełyku, żołądka, jelit, odbytu, wątroby, trzustki oraz dróg żółciowych.

Niepokojące objawy, które powinny skłonić do wizyty u lekarza, to m.in. :

 • uporczywa zgaga
 • wzdęcia kolkowe
 • przewlekłe bóle brzucha
 • zaparcia;
 • krew przy oddawaniu stolca
 • nagły spadek wagi;

Badania, które może wykonać nasz specjalista to kolonoskopia (badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego) i gastroskopia (badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego).

badanie endoskopowe

Drodzy pacjenci!

W listopadzie zapraszamy na specjalistyczne badanie Endoscopowe, które umożliwia zdiagnozowanie stanów zapalnych zatok tj.
•    ostre zapalenie zatok przynosowych
•    przewlekłe zapalenie zatok przynosowych bez polipów lub z polipami

Stany zapalne zatok mogą prowadzić do groźnych schorzeń, nawet do utraty słuchu. Badania będzie wykonywał lek. med. Arkadiusz Kasztelan wysokie klasy aparatem videoendoscopem.

Czytaj więcej...

bezpłatne badanie cholesterolu

Czytaj więcej...

Współpraca z POLMED

Szanowni Państwo,

od października 2014 r nasza placówka współpracuje z firmą POLMED, zapraszamy wszystkich pacjentów posiadających pakiety zdrowotne POLMED na bezpłatne wizyty u naszych specjalistów oraz na badania laboratoryjne.

Bezpłatna badania HCV dla kobiet w ciąży

W Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich ,,Zdrowie" realizowane są badania w ramach "Pilotażowego Programu badania kobiet w ciąży w kierunku zakażeń HCV", który jest częścią ogólnokrajowego projektu "Zapobieganie Zakażeniom HCV".

Czytaj więcej...

Kolejna edycja akcji - Gabinety z Różową Wstążką - USG piersi

Szanowne Panie!    
Z przyjemnością informujemy, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja akcji „Gabinety z Różową Wstążką”- USG piersi.

Czytaj więcej...

BOŻE NARODZENIE 2013

Czytaj więcej...

AKCJA RÓŻOWA WSTĄŻECZKA

AVON O
11 października 2013r. o godz. 9.45 Specjalistyczne Gabinety "ZDROWIE" wezmą udział w Marszu Różowej Wstążki w Dęblinie, który jest nieodłącznym elementem ogólnopolskiej Wielkiej Kampanii Życia - Avon kontra Rak Piersi. Kampania przeciwko rakowi piersi prowadzona jest w Polsce od 15 lat. Hasłem przewodnim w tym roku jest: "DBAM O SIEBIE DLA CIEBIE".
Działania podejmowana w ramach kampanii mają przypominać kobietom o regularnym wykonywaniu badań USG piersi. Badania te można wykonać w naszej przychodni w Gabinecie Różowj Wstążeczki. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

AKCJA OSTOPOTOZY

plakat osteoporoza

"ZDROWIE" NA RODZINNYM FESTYNIE W BAZANOWIE

IMGA0023
      11 sierpnia 2013r mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Rodzinnym Festynie Sportowo - Rekreacyjnym
w Bazanowie. Celem Festynu było pozyskanie środków finansowych na modernizacje boiska szkolnego.
       Uczestnikom zabawy zapewniliśmy bezpłatne: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz profesjonalną edukacje zdrowotną. Badania przeprowadzały Pani Agnieszka HOŁUJ - pracownik "Zdrowia" wspólnie z Pania Anetą OKOŃ i Panią Joanną CHRZANOWSKĄ - przedstawicielkami Starostwa Powiatowego w Rykach i Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Rykach.   
           Ufundowaliśmy również liczne, ciekawe nagrody, które można było wygrać na loteriadzie.
      Bardzo dziękujemy Głównym Organizatorom Festynu, a w szczególności Pani Dorocie WESOŁEK za zaproszenie i wspaniałą zabawę.SALON OPTYCZNY

sierpień 2013
Zapraszamy do odwiedzin naszego SALONU OPTYCZNEGO, gdzie oferujemy szeroki wachlarz oprawek, soczewek okularowych, w tym progresywnych, jednoogniskowych, fotochromowych transitions.

                                          WIZYTA U OKULISTY - 80 zł.
                                                      PRZY ZAKUPIE OKULARÓW
                                           WIZYTA U OKULISTY - 0 zł!

W naszy Gabinecie Okulistycznym przyjmuje dr n. med. Olaf KALISZ.

GABINET MASAŻU I REHABILITACJI

sierpień 2013r
Zprzyjemnością zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych zabiegów wykonywanych przezTechnika Masażystę Tomasz CZYŻEWSKIEGO  z zakresu
FIZYKOTERAPII:
- termoterapia;
- ultradźwięki;
- prądy TENS;
- laser.
MASAŻU:
- masaż leczniczy (bóle mięśni, stawów i kręgosłupa);
- masaż relaksacyjny (stres, przemęczenie);
- masaż sportowy;
- masaż odchudzający (bańką chińską);
- drenaż limfatyczny,
REHABILITACJA (po urazach narządu ruchu, udarach, wylewach).
Nasze usługi kierujemy także do osób, które nie są w stanie, lub nie mają możliwości dojazdu do przychodni. Zabiegi wykonujemy również w domu pacjenta.

DIETETYK KLINICZNY

Od 3 sierpnia otwieramy nową Profesjonalną Poradnie Dietetyczną, prowadzoną przez dietetyka klinicznego Panią dr Monikę Dajkowską-Bichte. Jest pierwszym dietetykiem w Polsce polecanym przez światowej sławy Gillian McKeith (autorkę m.in. książki i programu telewizyjnego "Jesteś tym, co jesz"). Swoich porad udziela w programie "Pytanie na śniadanie" oraz w stacji radiowej Planeta.fm. Rejestracja wizyt telefoniczna 81 888 49 03 lub poprzez portalhttp://www.znanylekarz.pl/monika-dajkowska-bichta/dietetyk/ryki-legionowo

DERMATOLOG

lipiec 2013r
Zapraszamy do nowo otwartego gabinetu dermatologicznego w którym przyjmuje dr Violetta Rękawek. Pani doktor pracuje również w Klinice Dermatologii Estetycznej DermClinic w Garwolinie. W nowo otwartym gabinecie proponujemy zabiegi w zakresie: Dermatoskopii, Krioterapii, Elektrokoagulacji oraz Peelingi medyczne i Mezoterapie.

BADANIA LABORATORYJNE

czerwiec 2013r
Z przyjemnością informujemy, że w naszej przychodni można wykonywać wszystkie badania laboratoryjne, również w godzinach popołudniowych oraz w sobotę.

umowa z lux med

Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy umowę z Grupą LUX MED, co znacząco poszerzy naszą ofertę, do skorzystania, z której serdecznie zapraszamy.

nasza strona internetowa

Z przyjemnościa przedstawiamy Państwu naszą stronę internetową. Powstała ona specjalnie dla Was, naszych pacjentów. Postaramy się za jej pośrednictwem przekazywać Państwu najświeższe informacje związane z pracą naszej przychodni oraz mamy nadzieję, że zachęci ona Państwa do skorzystania z naszej bardzo bogatej oferty usług.
Dęblin, ul. Okólna 18

tel. 81 888 49 03
e-mail: zdrowie@zdrowiedeblin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone ©2013 zdrowiedeblin.pl