buttony wszystkie

specjalistyka
diagnostyka
strefa pacjenta

partnerzy

  • punkt optyczny
  • medicover
  • INTER ubezpieczenia
  • luxmed
  • PZU
  • POLMED

Cytologia cienkowarstwowa

cytologia LBC

W dniach 23 - 30 października w naszym gabinecie wykonaj cytologię cienkowarstwową w cenie cytologii tradycyjnej

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Pierwszym badaniem diagnozującym chorobę jest cytologia - wymaz cytologiczny to bardzo efektywny test w wykrywaniu nawet bardzo wczesnych zmian nowotworowych.

Cytologia tradycyjna a cytologia cienkowarstwowa LBC

Cytologia cienkowarstwowa, tak jak cytologia tradycyjna, polega na pobraniu wymazu z tarczy i kanału szyjki macicy za pomocą specjalnej szczoteczki. Różnica między obiema metodami polega na metodzie utrwalenia preparatu. Tradycyjny sposób zakłada nałożenie pobranego materiału na szkiełko cytologiczne i utrwalenie go odpowiednim preparatem. W cytologii cienkowarstwowej szczoteczka z komórkami zostaje zawieszona w specjalnym płynie. Umożliwia to dokładniejsze przebadanie całego pobranego materiału. Badania nad cytologią LBC przeprowadzone w latach 1998-2005 wykazały wzrost wykrywalności zmian dużego stopnia aż o 64,4%.
Cytologię cienkokowarstwową wykonuję się rutynowo w wielu krajach Europy oraz USA. Jest ona rekomendowana również w Polsce przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
Dużą zaletą cytologii cienkowarstwowej jest także możliwość przeprowadzenia dodatkowych testów z tej samej próbki do wykonania dodatkowych testów, służących do wykrycia m.in.: wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), bakterii Chlamydia trachomatis czy wirusów opryszczki (HSV)
Zapraszamy!!!
Dęblin, ul. Okólna 18

tel. 81 888 49 03
e-mail: zdrowie@zdrowiedeblin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone ©2013 zdrowiedeblin.pl